Szkoła

Biblioteka

  ROK SZKOLNY 2023/2024

                       

Biblioteka szkolna zachęca do udziału w AKCJI HUMANITARNEJ, która niesie pomoc AFRYKAŃSKIM DZIECIOM.

Nie zdajemy sobie sprawy, że nasze codzienne elementarne czynności (mycie zębów i rąk), które wykonujemy dla zdrowia i higieny są niedostępne dla wielu dzieci na Ziemi.

Zawsze jest sposób, by pomóc, ulżyć drugiemu człowiekowi w jego niedoli. Nawet jeśli znajduje się się on tysiące kilometrów od nas.

Nasza szkoła przyłączyła się do NASTĘPUJĄCYCH AKCJI HUMANITARNYCH:

- Kup pan szczotkę

- Podaj mydło

Organizatorem jest Fundacja Redemptoris.

Zbieramy:

Szczoteczki do zębów, pasty do zębów, mydło (w kostkach!), zbieramy do kartonów! Kartony są ustawione we wszystkich klasach od klasy pierwszej po klasę ósmą

Razem możemy wiele!

 

      Biblioteka szkolna zaprasza na wystawę albumów "Zwierzęta w przyrodzie". Poniżej kolorowe okładki książek, które zapraszają do wspólnej przygody!

     

      

      

 

 Tuż przed feriami zimowymi w Jedyneczce Pani Agnieszka Czekajło i Pani Monika Nawrot przeprowadziły "Konkurs kaligrafii". Wzięła w nim udział prawie cała brać uczniowska! Przepisywaliśmy z wielką starannością wiersze i fragmenty prozy. Najlepsi z najlepszych, czyli Ci, którzy przepisali najpiękniej, otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Pani dyrektor Wioletty Radeckiej-Weretko podczas apelu szkolnego. Poniżej lista zwycięzców oraz nasze prace konkursowe.

Wielkie gratulacje dla Wszystkich uczestników konkursu!!!

   

  

    

 

               

 

          Miło jest patrzeć na naszych milusińskich korzystających z oferty biblioteki, zainteresowanych popularnonaukową wiedzą na temat budowy i funkcjonowania ciała człowieka.

Wystawa otwarta będzie do końca tygodnia. Zapraszamy!

 

       

 

                 

 

   

 

Zapraszamy do udziału w głosowaniu na MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU.

Poniżej adres mailowy i podgląd formularza: 
                                                  Link: 

                                                          https://liblink.pl/q7Xf8SkZW4

 

                                                              

        We wrześniu przystąpiliśmy do akcji Narodowego czytania. Właśnie otrzymaliśmy podziękowania z kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz egzemplaż "Nad Niemnem" E. Orzeszkowej wraz z dedykacją od pary prezydenckiej.

 

 

     Biblioteka szkolna wdrożyła innowację metodyczną ""Moja ulubiona książka zamiast lektury dodatkowej". Korzyści dla uczniów wynikające z wdrażanej innowacji:  zdobywają wiedzę w sposób kreatywny, gdyż mają wolny wybór, prezentują lekturę, która jest zgodna z zainteresowaniami, sami decydują o tym, jak ją zaprezentują, rywalizują między sobą o to, kto zdobędzie więcej punktów (punkty przeliczane są na procenty, a procenty mogą na ocenę), wykorzystują możliwości, jakie dają aplikacje: np. Power Point.

 

 

W piątek 08. września przyłączyliśmy się do akcji Narodowego Czytania, któremu od 12. lat patronuje para prezydencka. Podczas Narodowego Czytania poznaliśmy fragmenty "Nad Niemnem" E. Orzeszkowej.

Ale najpierw wysłuchaliśmy słów, jakie kierował w liście otwartym do braci uczniowskiej Prezydent RP, a także pięknego czytania "Legendy o Janie i Cecylii" naszych koleżanek i kolegi. Potem wzięliśmy udział w quizie na platformie Quizizz, a klasy które zdobyły w nim najwięcej punktów i znalazły się na podium (kl. 6"a" - I miejsce; kl. 5"b" - drugie miejsce, kl. 4 "a" - trzecie miejsce), otrzymały nagrodę. Otóż 12. września nie będą odpytywani w żadnej formie ani ustnej, ani pisemnej.

 

  

   

       

  

   

 

ROK SZKOLNY 2022/2023

 


 

 

Dziękujemy naszym Uczniom i ich Rodzicom, Opiekunom za hojność!

W bieżącym roku szkolnym biblioteka szkolna przyłączyła się do AKCJI HUMANITARNYCH, które niosą pomoc afrykańskim dzieciom:

- Kup pan szczotkę

- Podaj mydło

- Opatrunek na ratunek

Zgromadziliśmy artykuły higieniczne: szczoteczki do zębów, pasty do zębów, mydło i opatrunki. Następnie Komisja Skrutacyjna, złożona z uczniów klasy 7 "a", zliczyła wszystkie artykuły. Wypełniliśmy dokumentację dla Fundacji Humanitarnej "Redemptoris Missio" i wysłaliśmy paczkę. Wkrótce dzieci z Afryki będą mogły w swoich szkołach myć zęby i ręce, a ich mamy opatrzą swoje dzieci, gdy doznają rany.

Razem możemy wiele!

Poniżej fotorelacja.

      

  

 

  

  

 

       Biblioteka szkolna prezentuje dwie książki Agnieszki Zielińskiej z cyklu "Podróże literackie". (       "Podróże literackie. Mickiewicz", "Podróże literackie. Sienkiewicz"). Klasy ósme i klasa siódma poznały autorkę podczas lekcji online poświęconej Adamowi Mickiewiczowi i jego dziełom.

Książki są dostępne w naszym księgozbiorze. Obie z autografem Pani Agnieszki.

  

     

Dom w Paryżu, w którym mieszkał Mickiewicz wraz z rodziną.
Żona pisarza, Celina i córki Mickiewiczów
.

     

Jezioro Świteź nocą. Kamień z tabliczką informującą o tym, że Mickiewicz w swoich utworach uwiecznił to miejsce. Okoliczni mieszkańcy są bardzo dumni, że znany na całym świecie poeta pochodził z ich okolicy.    

          

      Muzeum Mickiewicza w Nowogródku, gdzie poeta spędził dzieciństwo.
Kościół, w którym został ochrzczony mały Adaś.

        

Muzeum H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, wsi,
która należała do dziadków pisarza pisarza
.

      

Eksponaty w muzeum. 

Popiersie Sienkiewicza, które stanęło na szczycie kopca usypanego ku czci pisarza, który jako pierwszy Polak otrzymał Literacką Nagrodę Nobla.

          

Pomnik matki Sienkiewicza, który ufundował sam pisarz.
 Z napisem * Matce mojej zawdzięczam miłość do literatury".

   

Sienkiewicz odbył długą podróż po Europie i Stanach Zjednoczonych. Odwiedzone przez niego miejsca i ludzie znalazly się w jego utworach.

Henryk Sienkiewicz uzyskał tytuł honorowego obywatela Lwowa.

     

         Z okazji Święta Bibliotek i Bibliotekarzy uczniowie klas ósmych i klasy siódmej uczestniczyli dziś w lekcji online przeprowadzonej przez  Panią Agnieszkę Zielińską, polonistkę, pisarkę i blogerkę promującą wiedzę o wybitnych polskich pisarzach.
Pani Agnieszka w formie wykładu i prezentacji przypomniała młodzieży najważniejsze wydarzenia, dotyczące Adama Mickiewicza i powiązała je z treścią omawianych w szkole podstawowej utworów.
M.in. pokazała nam Muzeum Mickiewicza w Zaosiu, gdzie urodził się poeta, a także muzeum w dworku Mickiewiczów w Nowogródku, gdzie poeta spędził szczęśliwe dzieciństwo. Pani Agnieszka odwołała się oczywiście do Inwokacji rozpoczynającej „Pana Tadeusza”, przypomniała co to świerzop, dzięcielina, dlaczego małego Adasia powierzono opiece Matki Boskiej i dlaczego Litwę poeta nazywa swą ojczyzną.
Potem przenieśliśmy się nad Świteź, jezioro w pobliżu Nowogródka, przyjrzeliśmy się   rzeźbie Świtezianki, bohaterki ballady „Świtezianka”.
Mogliśmy zobaczyć szkołę i salę lekcyjną w Kownie, w której uczył Mickiewicz, a także klasztor zamieniony na więzienie, w którym młody Mickiewicz został zamknięty za swą tajną działalność patriotyczną wśród młodzieży.
Przenieśliśmy się dzięki Pani Agnieszce na Krym, gdzie powstały „Sonety krymskie”, zobaczyliśmy jak wygląda Akerman i wspaniała twierdza, która się tam znajduje. Zobaczyliśmy step i fontannę, które uwiecznił poeta w cyklu swoich wierszy. Można powiedzieć, że poczuliśmy klimat kultury Dalekowschodniej.
Na koniec obejrzeliśmy podziemia, w których ciało zmarłego - prawdopodobnie na cholerę - Mickiewicza poddane zostało kwarantannie. Następnie przenieśliśmy się na Wawel, w którego podziemiach spoczywa Adam Mickiewicz.

Brak opisu.  Brak opisu.

Brak opisu.   Brak opisu.

Brak opisu.  Brak opisu.

Brak opisu.   Brak opisu.

 

Brak opisu.     Brak opisu.

Brak opisu.  Brak opisu.

 

Brak opisu.  Brak opisu.

Biblioteka szkolna zaprasza na KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI

MIEJSCE: szkolna biblioteka

TERMIN: 12.04-12.05.2023 r.
na długich przerwach
we wtorki, czwartki i piątki

W OFERCIE znajdują się:
bajki, baśnie, wierszyki, powieści dla młodzieży

Zysk uzyskany ze sprzedaży książek zostanie przeznaczony na przesłanie środków higienicznych, które zebraliśmy w szkole przystępując do akcji humanitarnej prowadzonej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

Poniżej fotorelacja z kiermaszu:

       Brak opisu.

Brak opisu.          

Nasi uczniowie: Anna Kondratowicz (kl. 8"b") i Igor Narkun (kl.7 "a") otrzymali nominacje do Powiatowego Przeglądu Konfrontacji Artystycznych w kategorii recytacja.
Etap gminny zorganizował CAK.

GRATULUJEMY naszym Uczniom i ich Rodzicom!

             

 

                          

 

                   

Uczniowie klasy 7 "a" wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym dla uczniów szkół podstawowych Tuliszkowski Talent Show. W kategorii - praca plastyczna. Do wygrania atrakcyjne vouchery na zakup książek w Księgarni Tuliszków!

Komisja konkursowa wyłoni laureatów, którym zostaną przyznane nagrody. Nagrodami są bony do wydania na dowolne książki z całej oferty sklepu internetowego www.ksiegarnia-tuliszkow.pl:
• w kategorii praca plastyczna: nagroda dla placówki, którą reprezentuje uczestnik – bon o wartości 500 zł oraz nagroda indywidualna dla ucznia - autora pracy – bon o wartości 300 zł

 

    

   

 

    

 

 

  

 

                      

 

Wczoraj, 21.02.2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
W tym roku patronował nam Uniwersytet Zielonogórski.
Obejrzeliśmy tematyczną prezentację, a na koniec zagraliśmy w grę na Kahoocie, którą przygotował Uniwersytet Zielonogórski. Bawiliśmy się świetnie!

Poniżej fotorelacja z imprezy.

 

  

      

      

     

   

Zachęcamy do udziału w AKCJI HUMANITARNEJ, która niesie pomoc AFRYKAŃSKIM DZIECIOM.

Nasza szkoła przyłączyła się do NASTĘPUJĄCYCH AKCJI HUMANITARNYCH:

- Kup pan szczotkę

- Podaj mydło

- Opatrunek na ratunek

Szczoteczki do zębów, pasty do zębów, mydło (w kostkach!), opatrunki zbieramy do kartonów tuż obok sekretariatu!

Organizatorem jest Fundacja Redemptoris.

Nie zdajemy sobie sprawy, że nasze codzienne elementarne czynności (mycie zębów i rąk), które wykonujemy dla zdrowia i higieny są niedostępne dla wielu dzieci na Ziemi.

Nie mamy pojęcia, że afrykańska mama nie ma czym zaopatrzyć, zdezynfekować rany czy oparzenia swojego dziecka, które pracuje jak dorosły, by mieć co zjeść.

Zawsze jest sposób, by pomóc, ulżyć drugiemu człowiekowi w jego niedoli. Nawet jeśli znajduje się się on tysiące kilometrów od nas.

Razem możemy wiele!

Poniżej szczegóły.

  

  

  

 

Prezentujemy portrety Marii Skłodowskiej-Curie, patronki naszej szkoły. Wykonali je artyści z jedyneczki, by uczcić 155. rocznicę urodzin tej wspaniałej uczonej.

 

  

         Lena Kozłów kl. 4 b

Julian Czarny, kl. 5 a                                  

    

         Zuzanna Kasprzak 4 b                                                             Zuzanna Soliwoda kl. 5 a

     

Julia Iliaszewicz kl. 3 a                                                                    Lena Bożęcka kl. 4 b

     

  Milena Nawrocka kl. 3 a                                                                      Kornelia Mazurek kl. 5 a

Igor Narkun kl. 7 a

Patronka naszej szkoły, Maria Skłodowska-Curie obchodzi dziś 155. rocznicę urodzin. Przypominamy sobie najważniejsze fakty z jej życia.

  

 

  

   

 

 

Nasza szkoła przyłączyła się do inicjatywy Radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim. Podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się 10 grudnia 2022 r. zaplanowano targi taniej książki. W ramach akcji w dniach 23-25 listopada 2022 r. planowane jest przeprowadzenie zbiórki nieużywanych, niepotrzebnych książek od uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Krosno Odrzańskie.
W tygodniu poprzedzającym akcję, a dokładnie w dniu 14 listopada radni przed rozpoczęciem zajęć szkolnych, przed budynkiem szkoły, w godzinach od 7:15 do 8:00 będą uczniom rozdać ulotki informujące o akcji. Książki będą sprzedawane w kwocie 1, 2 lub 5 zł, a dochód ze sprzedaży radni Młodzieżowej Rady Miejskiej chcieliby przeznaczyć na Schronisko dla zwierząt w Osiecznicy.

 


 

           Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do Narodowego Czytania, cyklicznego programu ministerstwa edukacji promującego polską literaturę. Klasy 6-8 zebrały się w auli i obejrzały prezentację poświęconą A. Mickiewiczowi. Znalazły się w niej m.in. piękne recytacje wybranych utworów poety. Na szczególną uwagę zasługuje interpretacja głosowa "Do M..." w wykonaniu Marka Kondrata, której towarzyszy współgrająca z tekstem animacja i muzyka. Warta uwagi jest także inscenizacja "Świtezianki" i animacja do tekstu "Pani Twardowska".

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji na Genially.pl:

https://view.genial.ly/630b4261f2cd5e0012146c54/presentation-adam-mickiewicz-narodowe-czytanie-by-monika-nawrot

Fotorelacja z imprezy:

                                                

Właśnie otrzymaliśmy od pary prezydenckiej - Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy podziękowania za udział w Narodowym Czytaniu oraz specjalne wydanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Do Narodowego Czytania - w ramach działalności biblioteki szkolnej - przystąpiliśmy we wrześniu. Poniżej zdjęcia.

 

          

 

    

 

ROK SZKOLNY 2021/2022     

                         

06.09.2021 r.  przystąpiliśmy do "Narodowego czytania". Poniżej fotorelacja.

                                                  

 

16.09.2021 zorganizowaliśmy "Dzień lektur szkolnych". Uczniowie przygotowali z tej okazji prace plastyczne, przedstawiające bohaterów literackich oraz lapbooki.

                      

               

     

 


 

19.10.2021 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole kiermasz książek. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie lub rodzeństwa. Poniżej fotorelacja.

                        

     10.12.2021 r.  zorganizowaliśmy konkurs, promujący wiedzę o patronce szkoły - Marii Skłodowskiej- Curie. Reprezentanci poszczególnych klas rozwiązywali w pracowni informatycznej test na platformie Quizizz. Oto fotorelacja.

 

 

 

 

 

                                                                                                                                         

                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy:

Wiktorii Siepiorze (VII "b") pierwszego miejsca;


Annie Nowecie (VII "b") drugiego miejsca;


Karolinie Wróblewskiej (VII"b") trzeciego miejsca.

         Brawo!!!

 

                

 

 

W piątek, 25. lutego 2022 r.    rozstrzygnęliśmy Konkurs Plastyczno-Językowy, który był częścią Święta Języka Polskiego.
Polegał on na przełożeniu znaczenia frazeologizmu (o charakterze metaforycznym) na "język" plastyczny. Formę ograniczała tylko wyobraźnia  dzieci. Największą popularnością cieszyły się frazeologizmy: "deszcz nagród", "strach ma wielkie oczy", "bujać w obłokach" i "szybki jak błyskawica".

     Poniżej prezentujemy prace najlepsze z najlepszych, które należą do: Franka Szaciłło (kl. II "a"), Piotra Bereśniewicza (kl. II "a"), Marysi Szaciłło (kl. IV "a"), Sebastiana Żukowskiego (kl. III "b"), Zosi Kuciewicz (kl. II "a"), Igora Stasiaka (kl. II "a").

     

23. lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, a zatem Dzień Języka Polskiego!

 

Poniżej link do prezentacji, w której znleżć można informacje o historii języka polskiego, najczęściej popełnianych błędach językowych, kampaniach społecznych prowadzonych na rzecz naszego ojczystego języka. Warto podejrzeć, jak nasi uczniowie bawili się i jednocześnie uczyli rozwiązując ćwiczenia interaktywne.

https://view.genial.ly/61f0063fa85c1f0013c41d3c/presentation-dzien-jezyka-polskiego-by-monika-nawrot

 

REGULAMIN_BIBLIOTEKI.pdf

Zalacznik_nr_1-_Regulamin_korzystania_z_wypozyczalni.pdf

Zalacznik_nr_2-_Regulamin_korzystania_z_czytelni.pdf

Zalacznik_nr_3-_Regulamin_korzystania_z_Multimedialnego_Centrum_Informatycznego.pdf

Regulamin_wypozyczania_i_udostepniania_darmowych_podrecznikow

_lub_materialow_edukacyjnych_dla_uczniów.dpf

Nowosci_zakupione_do_biblioteki_szkolnej_w_ramach_NPRCz_w_roku_szkolnym_

2021-2022.docx

Biblioteka zaprasza do korzystania z ciekawych zbiorów.
 
Posiada czytelnię oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej z czterema stanowiskami komputerowymi.
 

Plan pracy biblioteki szkolnej

rok szkolny 2021/2022

Lp.

Zadania

Sposoby realizacji

Odpowiedzialny

Termin

1.

Praca pedagogiczna z czytelnikiem:

 

- udostępnianie zbiorów,

 

- przygotowanie uczniów do samodzielnego wyszukiwania informacji,

 

- uczenie dzieci i młodzieży aktywnego odbioru dóbr kultury,

 

- inspirowanie do rozwijania zainteresowań,
 

- rozwijanie i utrwalanie zainteresowań, potrzeb i nawyków czytelniczych  z uwzględnieniem  indywidualnych uzdolnień uczniów,
- udzielania porad w doborze lektur,

 

- promowanie czytelnictwa wśród uczniów,

 

- organizowanie działań związanych z rozwijaniem wrażliwości kulturowej,

 

- przygotowanie uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym

Klasy I-III

  • Wdrażanie i zachęcanie uczniów do systematycznego odwiedzania biblioteki szkolnej, wypożyczania i czytania książek.
  • Wyrabianie nawyku poszanowania książek, czasopism oraz innych nośników informacji i poprawnego zachowania w bibliotece.
  • Przypomnienie regulaminu biblioteki, czytelni i ICM uczniom klas II i III podczas lekcji w bibliotece.
  • Pomoc w nabywaniu przez uczniów umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł.
  • Opieka nad uczniami korzystającymi z czytelni.

Klasy IV- VIII

  • Udostępnianie materiałów bibliotecznych na zajęcia edukacyjne.
  • Pomoc w nabywaniu przez uczniów umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł
  • Pomoc w wyszukiwaniu materiałów źródłowych na określony temat;
  • Pomoc  w wyszukiwaniu i kompletowaniu materiałów potrzebnych do konkursów szkolnych i pozaszkolnych
  • Przeprowadzenie konkursu reklamującego interesującą książkę „Moja wymarzona książka”.
  • Opieka nad uczniami korzystającymi z czytelni.

Inspirowanie czytelnictwa przez:

  • Udzielanie porad i wskazówek w wyborach czytelniczych.
  • Wystawy okolicznościowe i wystawki zakupionych nowości – online na szkolnym Feacebooku.
  • Przeprowadzanie imprez i konkursów czytelniczych.
  • Prowadzenie działań czytelniczych związanych z Narodowym Programem Czytelnictwa.
  • Dyplomy na koniec roku dla najlepszych czytelników.
  • Wspólne czytanie fragmentów nowo zakupionych książek.
  • Klasowy plebiscyt na ulubioną książkę, Szkolny plebiscyt na ulubioną książkę.
  • Akcja „Starsi czytają młodszym”.
  • Przeprowadzenie lekcji bibliotecznych z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej.
  • Organizowanie spotkań z ciekawymi ludźmi.
  • Gazetki tematyczne.

 

 

 

bibliotekarz

 

 

 

bibliotekarz,
wych. klas I-III,

naucz. j.pol.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cały rok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cały rok

 

 

 

 

Cały rok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Współpraca ze środowiskiem szkolnym:

a) uczniami w zakresie:

- rozbudzania i rozwijania indywidualnych zainteresowań czytelniczych uczniów,

- pogłębiania i wyrabiania u uczniów nawyku szacunku do książki i odpowiedzialności za jej użytkowanie,

- rozwijania z korzystania technologii informacyjnej

 

b) nauczycielami w zakresie:

- udostępniania zbiorów,

- korzystania z ICM,

- przekazywanie wychowawcom informacji o stanie czytelnictwa uczniów oraz o sposobie wywiązywania się z obowiązku dbania o wypożyczane książki i podręczniki szkolne

  • Organizacja zbiorów i warsztatu informacyjnego, uaktualnianie napisów informacyjnych i plansz.
  • Wspomaganie realizacji programów nauczania i wychowania, edukacji kulturalnej i informacyjnej ucznia. 
  • Współpraca z nauczycielami w organizowaniu imprez i akcji o charakterze czytelniczym, kulturalnym.
  • Pomoc w doskonaleniu warsztatu pracy nauczyciela. 
  • Sporządzanie wykazów i reklamowanie nowości wydawniczych dla nauczycieli.
  • Udzielanie pomocy, informacji, rad, konsultacji korzystającym ze zbiorów i warsztatu informacyjnego uczniom i nauczycielom.  

bibliotekarz

Cały rok

3.

Współpraca ze środowiskiem pozaszkolnym i rodzicami:

a) rodzicami w zakresie:

- wyposażenie uczniów w bezpłatne podręczniki, materiały edukacyjne i ćwiczeniowe,
- przekazywane informacji o stanie czytelnictwa uczniów oraz o sposobie wywiązywania się z obowiązku dbania wypożyczone książki i podręczniki szkolne,
- popularyzowanie wiedzy pedagogicznej i czytelniczej

b). bibliotekami:

- Biblioteką Publiczną - Medioteką – organizacja czytelniczych konkursów, wymiany książek,

c) księgarniami

  • Współpraca z rodzicami, informowanie o czytelnictwie dzieci i popularyzowanie literatury pedagogicznej.
  • Kontynuowanie współpracy z księgarniami i kolporterami książek – organizacja kiermaszy, zakup książek.
  • Współpraca z Biblioteką Publiczną- Medioteką: spotkania w bibliotece, dobór lektur, udział w konkursach.

 

bibliotekarz, wychowawcy klas

Cały rok

4.

Doskonalenie, podnoszenie kwalifikacji, samokształcenie

  • Udział w szkoleniach.
  • Samodoskonalenie nauczyciela bibliotekarza  – zapoznanie się z nowościami metodycznymi i wydawniczymi.
  • Samokształcenie-gazety, strony internetowe.

 

cały rok

Celem pracy biblioteki szkolnej jest:

  1. Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów i zachęcanie do czytania książek.
  2. Przygotowanie do odbioru informacji rozpowszechnianych przez media.
  3. Przygotowanie do świadomego i odpowiedzialnego korzystania ze środków masowej komunikacji (telewizji, komputerów, prasy).
  4. Kształtowanie postawy szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego w związku z globalizacją kultury masowej.
  5. Umiejętność posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno - komunikacyjnymi, w tym także dla wyszukiwania

i korzystania z informacji.

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krośnie Odrzańskim
    ul. Bohaterów Wojska Polskiego 21
    66 - 600 Krosno Odrzańskie
  • szkoła tel./fax (68) 383 51 78
    przedszkole tel. (68) 383 79 10
    w sprawach pilnych tel. 660 437 833 (dyrektor)

Galeria zdjęć